top of page
EGIPSKIE NOCE
    Czwarta płyta i kaseta Shazzy pt. "Egipskie noce" miała swoją premierę 21 sierpnia 1995 r. Płytę wydała firma Blue Star. Wydawnictwo uzyskało status "platynowej płyty" za ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy.
     Na płycie znalazło się wiele przebojów m.in "Bierz co chcesz", który przez wiele tygodni utrzymywał się na pierwszym miejscu Telelisty Disco Relax. W teledysku wyreżyserowanym przez Pana Antoniego Kopffa przenikają się dwa światy realny, w którym Artystka wciela się w postać pracownika piekarni i wymarzony, w którym widzimy Shazzę jako kobietę wamp. W wideoklipie zadebiutował Norman Kalita z którym Shazza rozpoczęła dłuższą współpracę.
     Tytułowy utwór to autorska piosenka Shazzy, do której Artystka napisała tekst i skomponowała muzykę. Teledysk do tego utworu zrealizowano z ogromnym rozmachem. Artystka wciela się w nim w postać egipskiej kapłanki. Również w tym teledysku wystąpił u boku Shazzy Norman, który wcielił się w postać Ozyrysa.  
    Oprócz "Bierz co chcesz" i "Egipskie noce" płytę promowały jeszcze trzy inne teledyski: "Tak bardzo zakochani", "Miłość i zdrada" oraz "Romansów świat" do którego teledysk nagrywano w Grecji (Kreta), w miejscowości Agia Pelagia .
Na płycie i kasecie znalazły się następujące utwory:
1. Intro
2. Bierz co chcesz
3. Słodki Joe
4. O mnie się nie martw
5. Nocny dotyk (maxi mix)
6. Romansów świat
7. Tak bardzo zakochani
8. Miłość i zdrada
9. Nocny dotyk
10. Egipskie noce
BIERZ CO CHCESZ - SHAZZA
00:00 / 00:00
bottom of page